Bylinkové čaje, sušené byliny
Péče o vlasy
Babské rady pro krásu - vlasy
BABSKÁ RADA - OVESNÁ KÚRA PROTI PADÁNÍ VLASŮ, PRO LESK A ZESÍLENÍ VLASŮ
Pro zesílení a lesk vlasů se pije odvar z ovsa alespoň 1 měsíc: 1/4 hrnku zrní ovsa se zalije hrnkem vroucí vody a nechá se odstát 12 hodin. Poté se odvar slije a vypije. Můžete dosladit medem.
VLASY - ZNIČENÉ VLASY, PADÁNÍ VLASŮ, SUCHÉ VLASY, VYSUŠENÉ VLASY
sušená rozmarýnka je vhodná proti lupům
REGENERAČNÍ ŽLOUTKOVÝ ZÁBAL NA POŠKOZENÉ SUCHÉ VLASY
Rozmíchejte 1-2 žloutky podle délky vlasů s olejem, který nechte chvíli zahřát, ale ne moc, abyste si neuvařili vajíčko :) Vše vyšlehejte do husté směsi.
Do směsi můžete přidat i váš oblíbený balzám. Směs naneste na hlavu, přikryjte igelitem nebo potravinářskou fólií a navrch dejte ručník. Nechte působit alespoň hodinu.
Pokud máte hodně poškozené vlasy, počítejte s tím, že bude potřeba alespoň tříměsíční kúra při užívání zábalu cca 1x týdně. Zábal můžete nechat i přes noc, jen dejte pozor, abyste si hlavu opravdu dobře zabalili (na noc možná vynechte vajíčko, může to stékat), neušpinili si povlečení a nenastydla vám hlava :)
Nejvhodnější oleje na vlasy:
panenský olivový (regenerace, výživa), kokosový olej (poškozené vlasy), ricínový olej (padání vlasů, regenerace), mandlový olej (vysušené vlasy, regenerace), jasmínový olej (slabé vlasy), amlový olej (výživa, regenerace, slabé vlasy, padání vlasů, vzpruha, energie, suché vlasy...)
VÍTE, ŽE?
Ricínový olej se užívá také pro růst obočí a řas???
Ricínový olej koupíte například zde: RICÍNOVÝ OLEJ PROTI PADÁNÍ VLASŮ, NA RŮST ŘAS A NEHTŮ
Znáte mýdlo na umývání vlasů - zejména vhodné při padání vlasů? Víte, že se užívá také při potížích s pokožkou (vyrážka, ekzém)
Mýdlo na vlasy můžete koupit zde: JÁDROVÉ MÝDLO NA UMÝVÁNÍ VLASŮ A POKOŽKY
BYLINKOVÉ ČAJE KOUPÍTE NAPŘÍKLAD ZDE: VLASY/NEHTY/KŮŽE
bylinkový VLASOVÝ ODVAR (pro zdravý růst)
Vyzkoušejte také DOMÁCÍ BYLINKOVÉ ODVARY NA VLASY z kopřivy (proti padání vlasů, na zlepšení kvality vlasů), heřmánku (na světlé vlasy), ořešáku (pro zlepšení kvality vlasů), břízy (na mastné vlasy, proti lupům), rozmarýnu (proti lupům) či lopuchu (proti padání vlasů).
Vlasy se po umytí šamponem na závěr přelijí odvarem z bylinek - poté již neoplachujte!
CO VLASŮM ŠKODÍ
1. nadměrné fénování (pokud vlasy musíte z nějakých důvodů vysušovat horkým fénem, nefénujte je nikdy úplně mokré, ale nechte je chvíli uschnout pod ručníkem)
2. žehlení vlasů - vlasy jsou při častém užívání žehličky vysušené a třepí se
3. špatný hřeben - hřebeny z kovu nebo tvrdého plastu nejsou vhodné, příliš pevné hřebeny se neohýbají a trhají vlasy - použijte dřevěný hřeben s kančími štětinami nebo tangle teezer (viz foto)
4. nadměrná aplikace pěstících, stylizačních, fixačních a dalších prostředků a také leave-in olejů - vlasy zatěžují, mohou být potom zplihlé a rychle se mastit
VÝŽIVNÝ KVASNICOVÝ ZÁBAL PRO SUCHÉ A ZNIČENÉ VLASY
Rozpusťte na pánvičce 2 kostky droždí. Poté přidejte 2 lžice panenského oleje nebo olivového, kokosového, hořčicového, ricínového či mandlového oleje (oleje na vlasy koupíte například zde) a smíchejte s 1/2 lžičkou medu. Dobře promíchejte a poté naneste na vlasy. Nechte působit nejlépe hodinu pod igelitovou fólií přikrytou ručníkem. Poté vlasy umyjte. Pro péči o vaše vlasy můžete vyzkoušet některý z bylinkových přírodních šampónů a balzámů.
Kvasnice mají detoxikační, prohřívací účinky a jsou blahodárné pro suché a zničené vlasy, kterým dodávají živiny a lesk.
PROTI PŘEDČASNÉMU ŠEDIVĚNÍ VLASŮ
Proti předčasnému šedivění vlasů použijte po umytí jablečný ocet (asi 1 lžíci na 0,5 l vody), vlasy octovým odvarem přelijte, ale poté již neoplachujte. Vlasy se budou lesknout. Můžete jablečný ocet také do pokožky vlasů vmasírovat.
Vyzkoušejte také bylinkové odvary na vlasy z kopřivy (proti padání vlasů, na zlepšení kvality vlasů), heřmánku (na světlé vlasy), ořešáku (pro zlepšení kvality vlasů), břízy (na mastné vlasy, proti lupům), rozmarýnu (proti lupům) či lopuchu (proti padání vlasů).
Vlasy se po umytí šamponem na závěr přelijí odvarem z bylinek - poté již neoplachujte!