Bylinkové čaje, sušené byliny
Rady podle fází měsíce
Babské rady pro zdraví podle fází měsíce
RADY NAŠICH BABIČEK PRO ZDRAVÍ PODLE FÁZÍ MĚSÍCE
Velice zajímavé téma je vliv cyklu měsíce na naše zdraví, nemyslím tím sluneční znamení, ale dobu, kdy se fáze měsíce střídají po cca 3 dnech a stojí právě v klasických slunečních znameních... V jakém postavení se právě měsíc nachází najdete v lunárních kalendářích.
Čím více se blíží měsíc k úplňku, tím více se po operaci v tento den objevují komplikace, infekce, těžko zastavitelná krvácení.
Když nastanete úplněk, je vhodné se operaci nepodrobit, samozřejmě pokud je to možné. Ze zkušeností víme, že hojení je po operaci při úplňku opravdu komplikované. Pokud jde ale o život, řídí se daná situace samozřejmě úplně jinými principy.
Je vhodné se vyhnout při operaci dnům, které ovládají právě ten daný orgán. Například beran ovládá hlavu, mozek a oči, zatímco váhy ovládají ledviny, močový měchýř a kyčle…. Proto, pokud stojí měsíc v tomto znamení, není vhodná operace daného orgánu.
Obecně by se dalo říci, že čeho se chcete zbavit, vyplavit, vypotit, vydat (nadváha, zlozvyky, kouření apod.) začněte s tím, hned po úplňku, když měsíc ubývá.
Pokud naopak něco chcete získat, něco se naučit, absorbovat, nabrat síly, zotavit se, je lepší začít právě v době po novoluní, kdy měsíc dorůstá.
Důležitý je také rytmus našeho těla, kdy každý náš orgán má svoji fázi vrcholu a fázi poklesu. Skoro každý určitě víme, že kolem jedné hodiny polední dochází k poklesu výkonu, především po obědě. Tenké střevo, které je při trávícím procesu nejvíce zatěžováno, potřebuje právě v této době klid, je ve vrcholné fázi, a potřebuje správně pracovat.
Horolezci ví, že když vstanou ráno ve 3 hodiny, budou plni energie asi až do 5.hodiny, zatímco, když vstanou až v 5, bude to horší kvůli tomu, že plíce jsou ve fázi poklesu. Tento fakt krásně předvádějí některé malé děti, které zrovna mezi 3.-5-hodinou ranní jsou s velkým nadšením vzhůru.
Stejně tak je lepší děti uspat před 19.hodinou, od 19.-21.hodiny pracuje krevní oběh nejlépe a v této době právě tělo na spánek příliš nepomýšlí .
Například játra mají vrcholnou fázi mezi 1-3 hodinou ranní a fázi poklesu mezi 3-5.hodinu ranní, zatímco třeba ledviny mají fázi poklesu mezi 19.-21.hodinou, a vrcholnou fázi mezi 17.-19. hodinou.